niedziela, 20 grudnia 2015

Zapachowo XI: Bundle Up

W końcu udało mi się zebrać, by znowu coś napisać. Zdecydowanie postanowieniem noworocznym(jednym z kilku) będzie częstsze pisanie na blogu...Chociaż biorąc pod uwagę, ze do połowy lutego powinnam się obronić, to w styczniu z pisaniem też może być krucho...Ale nic. Wracając do tematu posta, dzisiaj chciałabym, zamiast NDW(której nie zrobiłam) zacząć krótką serię recenzji świątecznych wosków Yankee. Trzy pochodzą z tegorocznej kolekcji, jeden z zeszło rocznej, jedna jest jeszcze starsza. Jako pierwszy na tapetę wędruje Bundle Up.
Na te święta i zimę wybrałam powyższe woski. Miałam nie kupować żadnych nowych wosków w tym roku, ale stare, mimo że zabezpieczone w woreczkach strunowych poważnie straciły na zapachu...
Bundle Up to wedle opisu: Wosk ze świątecznej linii zapachowej Yankee Candle z serii Classic o czystym, zimowym zapachu przywołującym wspomnienie mroźnych dni. Na sucho dosyć intensywny, czuję zapach prania i zielonych gałęzi. Miałam pewne obawy co do tego, czy mi się spodoba właśnie dlatego, że na pierwszy niuch nie skojarzył mi się zbytnio ze świętami, raczej z zimą, ale przede wszystkim z praniem.
A jak po odpaleniu? Lepiej, zdecydowanie. Nadal czuć świeżość prania, przebija jednak woń iglaków i mroźnego powietrza, wydobywa się też pewna słodycz, której wcześniej nie było. Jest trochę męski, ale nie tak, jak np. November Rain albo Midsummer's Night. Ogólnie ze zdziwieniem przyznam, że Bundle Up przypadł mi do gustu i rzeczywiście kojarzy się z zimą oraz ze świątecznymi porządkami. Według mnie idealny do odpalenia właśnie po porządkach, daje bowiem wrażenie czystości i świeżości. W dodatku bardzo szybko rozprzestrzenia się po pomieszczeniu i nie tylko, u mnie przy uchylonych drzwiach czuć go było także w przedpokoju i na schodach. Unosi się też długo po zgaszeniu, słabą woń wyczuwałam nawet następnego dnia rano.
Jest dosyć nieoczywistym, ale miłym zaskoczeniem.

16 komentarzy:

 1. ja mam tylko Christams cookies, ale nie mogę go palić długo bo jest okropnie słodki i od roku spaliłam jedynie kawałeczek ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja dziewczyna to ma i masz rację. Jest bardzo słodki, taka jest moja opinia. Ciężko znieść taki zapach.

   Usuń
 2. Mi się ostatnio znudziło palenie wosków i muszę zrobić przerwę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam Bundle Up i bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po przeczytaniu wpisu kupiłam i są super!

  OdpowiedzUsuń
 5. JA jeszcze nie miałam okazji sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Woski Yankee są najlepsza, cudowne zapachy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przydatne są do uzyskania noworocznego nastroju!

  OdpowiedzUsuń
 8. Autor, gdzie spędzasz czas na wakacjach? :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...