wtorek, 30 lipca 2013

Soraya, antybakteryjny peeling morelowy


Dzisiaj przedstawiam Wam mój jak na razie ulubiony peeling do twarzy. Chociaż od jakiegoś czasu mocno ograniczam  wszelkie produkty do pielęgnacji cery stawiając na konieczne minimum(zalecenia mądrej pani dermatolog), to nadal ten produkt pozostaje w ścisłej czołówce.

Dzięki bogatej recepturze opartej na niezwykle skutecznym połączeniu oczyszczającego Ekstraktu z owoców Moreli z antybakteryjnym Kwasem Salicylowym wykazuje bardzo wysoką skuteczność działania:
- głęboko oczyszcza i wygładza skórę
- złuszcza i normalizuje
- zmniejsza tendencję do powstawania wągrów i zaskórników
- rozjaśnia przebarwienia
- reguluje odnowę komórkową
- dodaje skórze blasku i świeżości


Łatwo dostępny w drogeriach i marketach antybakteryjny peeling Sorayi spełnia swoje podstawowe zadanie: peelinguje. No tak, niby każdy peeling powinien to robić i o co tak dużo szumu, peeling peelinguje ;)
Ale po wypróbowaniu wielu kosmetyków tego typu jestem w stanie stwierdzić, że wiele z nich nawet tego nie robi. Ja lubię konkretne zdzieraki, tak na ciele, jak i na twarzy. Po użyciu peelingu chcę widzieć, że moja skóra jest oczyszczona, chcę czuć, że jest wygładzona i miła w dotyku. I po zastosowaniu morelowego peelingu rzeczywiście to dokładnie czuję.



 Skład: Aqua, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Polyethylene, Sodium Laureth Sulfate, Salicylic Acid, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, PEG-100 Stearate, Triethanoloamine, Polysorbate 60, Cocamidopropyl Betaine, Cetyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol, Titanium Dioxide, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Sorbitol, Propylene Glycol, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylaparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool.

Produkt ma raczej zwartą, gęstą konsystencję z wieloma dosyć ostrymi drobinkami. Nie ma jednak żadnego problemu w rozprowadzeniu go na twarzy. Dobrze oczyszcza, usuwa martwy naskórek(zwłaszcza widoczne gdy zaczynam mieć na mojej tłustej buźce przesusz), pachnie też w miarę znośnie, chociaż jest to raczej chemiczny aromat jak na mój nos.
Skład może nie należy do tych najbardziej naturalnych, ale w oczyszczaniu daje radę, nie powoduje wysypu, a to najważniejsze.
W dodatku za 150ml zapłacimy około 12 złotych, a produkt jest dosyć wydajny, nawet jakby się miało fantazję używać go codziennie.



Podsumowując, lubię ten peeling za to, że naprawdę oczyszcza, nie tylko "mizia" skórę. Jest też raczej wydajny i cena w stosunku do jakości niezła, takze jak mi się skończy, to pewnie kiedyś do niego wrócę, chociaż nie wykluczam dalszych poszukiwań ideału ;)

10 komentarzy:

  1. Swego czasu użuywałam go namiętnie, ale teraz tylko enzymatyczne peelingi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jakoś do enzymatycznych nie mogę się przekonać :)

      Usuń
  2. Ja rzako sięgam p peelingi, nie wiem jakoś mnie nie kuszą, wiem wiem dziwna jestem ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. E tam dziwna, ja do pewnego momentu też tak miałam, chociaż bardziej z wrodzonego lenistwa :D

      Usuń
  3. Przyznam, że nigdy go nie próbowałam jednak czytałam wiele pozytywnych recenzji.
    Pozdrawiam A.

    OdpowiedzUsuń
  4. Używałam i też go lubiłam. Jednak tak jak Ty, nadal szukam ideału ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może kiedyś znajdziemy coś, co nas zachwyci i zostawi oniemiałe ;)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...